Tehotenstvo a strie

V tehotenstve dochádza k nárastu hmotnosti – zväčšuje sa bruško, stehná, zadok a často i prsia. Avšak s väčším objemom jednotlivých proporcií sa zvyšuje aj riziko vzniku trhliniek podkožného väziva, teda riziko vzniku strií.

Strie sú veľkým strašiakom pre tehuľky a aj keď ich vznik je do istej miery ovplyvnený dedičnosťou, môžeme im predchádzať správnou starostlivosťou o pokožku.

Už od začiatku gravidity je dobré pravidelne premasťovať pokožku tela, najmä rizikových partií (bruško, boky, zadok, stehná a prsia), aby sa znížilo riziko rozvoja nepekných jazvičiek.

Natierať sa môžete prírodným telovým olejom z lekárne (napr. olivový či mandľový), alebo si vyberte vhodný krém či telové mlieko určené priamo na prevenciu strií.

Ak si chcete zaistiť tehotenstvo bez strií, snažte sa nepribrať zbytočne veľa tehotenských kilogramov. Prudký nárast hmotnosti a objemu je veľkou záťažou pre pokožku a tá potom ľahko popraská.

Strie môžu byť naozaj veľmi nepríjemnou súčasťou tehotenstva a zanechať na pokožke ženy nepekné stopy. Keďže zbaviť sa ich celkom nedá, je najlepšie ich vzniku predchádzať. Doprajte v tehotenstve svojej pokožke dôslednú starostlivosť, aby ste si mohli tehotenstvo i materstvo užívať bez týchto nepekných „značiek“ na vašej koži.

Napísala MaJa

Komentáre k článku: Tehotenstvo a strie

  1. Veronika 31. marca 2015

    Strie je aj môj večný problém, keď som bola prvýkrát tehotná som mala strie pomaly aj na brade… No hlavu si nelámem je to bežná súčasť tehotenstva :)

  2. Lenka 27. apríla 2015

    Strie síce sú bežná súčasť tehotenstva, ale keď sa o seba správne staráme nemusia byť. A ja osobne som nechcela mať trvalé spomienky na tehotenstvo :P Používala som klasický olej na premastenie a krém elastiq do toho, trikrát denne sa stačí natierať, cvičiť tehotenské cviky a wuala nemám ani jednu jedinú striu :)

  3. Petra 30. apríla 2015

    Praveze netreba ich brat ako sucast tehotenstva, striam sa da lahko predist – aspon vo vacsine pripadov, staci sa naozaj poctivo a pravidelne natierat nejakym dobrym kremom uz od zaciatku tehotenstva, pokozka tak bude perfektne pripravena na napor a neroztrhne sa, vyborny je napr. Bepanthen krem proti striam, vyhodou je, ze nie je mastny, lahko sa natiera, dobre sa vstrebe, mozte sa hned obliect, treba sa natierat dva krat za den – aspon, aj ked sa vam uz ku koncu nechce, stoji to za to, pokozka bude krasna regenerovana :)

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: