Súkromná škôlka – záruka kvality?

Veľa rodičov rieši pri výbere tej správnej škôlky pre svoje dieťa aj to, či je lepšia štátna alebo súkromná materská škôlka. Spravidla sú súkromné škôlky drahšie, a tak si mnohí rodičia myslia, že to automaticky znamená aj vyššiu úroveň služieb a celkovo lepšiu starostlivosť a prístup učiteliek k deťom.

Súkromná škôlka však nie je vždy zárukou vyššej kvality. Veľa závisí od toho, kto v takejto škôlke pracuje, teda od samotných učiteliek a ich prístupu a vzťahu k deťom.

Výhodou väčšiny súkromných škôlok je však väčšia miera flexibility a to, že dokážu rodičom viac vychádzať v ústrety. Neraz ponúkajú aj nadštandardnú opateru dieťaťa, čo pracovne vyťažení rodičia iste ocenia a sú ochotní za to zaplatiť aj nemalé peniaze.

V dobrej súkromnej škôlke sa však vašej ratolesti dostane skutočne viac pozornosti, máte neraz možnosť voľby jedla a program pre deti je pestrejší a zaujímavejší.

Ak sa rozhodujete, či dať svoje dieťa do súkromnej alebo štátnej škôlky, najlepšie urobíte, ak si obe alternatívy osobne pozriete a dobré tiež je, ak sa môžete na skúsenosti popýtať iných rodičov. Na základe toho potom zvážte, či vyšší poplatok za súkromnú škôlku skutočne zodpovedá aj jej úrovni.

Napísala MaJa.

Komentáre k článku: Súkromná škôlka – záruka kvality?

 1. 1.Bilingválna Súkromná Materská škola Piešťany 10. januára 2011

  Súhlasím s MaJou, že najlepšie urobí rodič, keď sa do škôlky pôjde osobne pozrieť. Nie len na prostredie, ale opýta sa na čo je zvedavý, je v priamom kontakte s riaditeľkou a učiteľkami, ktoré sa o jeho dieťa budú starať.
  Sme novootvorená materská škola a myslím si, že ponúkame väčší ,,konfort” pre deti aj rodičov ako v štátnych škôlkach. Už tým, že máme v triedach 12 detí a starajú sa o ne dve pani učiteľky – odborníčky, lektorka anglického jazyka a školská psychologička, ktorá je priamo v zariadení.
  1.Bilingválna Súkromná Materská škola Piešťany je v priestoroch rodinného domu s krásnym uzavretým dvorom. Nábytok, učebné pomôcky a hračky sú nové, certifikované a vyberané s citom pre estetiku, účelovosť … a dalo by sa toho veľa ešte opísať, však určite je lepšie to všetko vidieť.
  A súhlasím aj s tým, že to, či má škôlka dobrý kredit určujú hlavne ľudia, ktorí v nej robia …
  Želám všetkým rodičom len dobré škôlky pre ich detičky …

 2. podvedený rodič 23. októbra 2011

  Krásne napísaný komentár, len pozor pri návšteve, treba sa aj ďalej zaujímať o škôlku, lebo nieje všetko tak ako to na prvý dojem vyzerá….najlepšie sú referencie o zriaďovateľovi takejto súkromnej škôlky, lebo terajší zákon dovoľuje súkromné centrum hocikomu, a to ozaj hocikomu…a bohužiaľ, sú aj ľudia, ktorí by chceli na deťoch zbohatnúť a darmo si aj najmú profi učiteľky, ktoré pracujú srdcom, keď zriaďovateľ deti vidí len ako eurá……Veľa šťastia pri hľadaní škôlky pre vaše deti, lebo dnes nemáte istotu nikde, ani v štátnej ani v súkromnej, treba si zisťovať čo najviac a neustále a všade….

 3. 1.Bilingválna Súkromná Materská škola Piešťany 19. marca 2012

  Pozor na ohováranie, to je trestný čin, ak sa cíti rodič podvedený, tak prečo píše nepravdy na internet a nepodpíše sa … tomu hovorím, že ,,charakter”

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: