Realistická bábika

Realistická bábika Veľkým hitom vo svete a už pomaly aj u nás je nový druh bábik, takzvané realistické bábiky. Ide o bábiky, ktoré sa svojím vzhľadom až veľmi nápadne podobajú na živé bábätká.

Realistická bábika má dokonale vytvarované telíčko, dokonca prirodzenú farbu pokožky, na hlávke má akoby skutočné vlásky (najčastejšie z mohéru), taktiež veľmi autenticky vyzerajúce mihalnice a podobné prvky.

Realistická bábika môže mať podobu čerstvo narodeného bábätka (dokonca i predčasne narodeného), ešte aj s „čiernou pečaťou“ na pupku po odpadnutej pupočnej šnúre až po bábiky predstavujúce väčšie deti. Niektoré majú aj funkcie napodobňujúce tlkot srdca alebo dýchanie.

Tieto bábiky existujú tiež v rôznych farbách pokožky, teda môžete mať nielen „belocha“, ale tiež dievčatko či chlapčeka tmavej pleti. Výrobcovia sa snažia tiež o to, aby realistické bábiky mali približne rovnakú hmotnosť ako živé bábätká.

Niektoré bábiky majú aj magnetický cumlík, iné sú bez cumlíka. Môžu mať otvorené alebo zatvorené očká. Všetko je prepracované do posledných detailov.

Zákazníci si môžu nechať takúto bábiku dokonca vyrobiť presne „na mieru“, teda podľa svojich predstáv a k „bábätku“ dostanú aj rodný list.

Realistická bábika nie je ani tak veľmi hračkou pre malé deti, ako skôr hračkou pre dospelých. Niektorým to údajne pomáha zmieriť sa s tým, že nemôžu mať vlastné deti a tak tejto umelej, no veľmi živo vyzerajúcej, bábike dávajú svoju lásku a starostlivosť.

Komentáre k článku: Realistická bábika

  1. marcela 19. augusta 2010

    a koľko tá bábika stojí prosím napíšte mi.

  2. tatiana 15. decembra 2010

    vie sa ta babika za tu cenu aj sama pohybovať(hýbe sama rukami,hlavičkou,nohami…), a vie napr.plakať alebo sa smiať, a keď na obrázku majú oči otvorené môžu ich aj zavrieť a naopak???…vopred ďakujem :-))

  3. ada00151 11. marca 2012

    veľmi sa mi to páči, dá sa táto bábika vyrobiť na mieru podľa fotky alebo videa skutočného dieťaťa? Aké má funkcie a aká by bola jej cena? Mala by som o ňu veľký záujem

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: