Kozmetika pre bábätko

Pri chystaní výbavičky pre bábätko si rodičia často zadovážia aj nejakú tú detskú kozmetiku. Veď pulty predajní sú plné rôznych voňavých šampónikov, detských pien a prísad do kúpeľa, telových mliek, olejčekov, či krémov, mydielok a mnoho iného.

Je však zbytočné a okrem toho tiež riskantné zaťažovať citlivú pokožku vášho bábätka toľkou chémiou.

Väčšina pediatrov odporúča na začiatok pre bábätko len detské mydielko na kúpanie, nejaký krém proti zapareninám pod plienku a v prípade, že má bábätko problém so suchou pokožkou, detský lekár vám iste odporučí vhodný prípravok na premastenie.

Šampóniky a rôzne prísady do kúpeľa radšej odložte na neskôr. V prípade, že máte malého „vlasáča“, môžete mu z času na čas umyť vlásky troškou detského šampónu, no zväčša to nie je nevyhnutné.

Ak predsa len túžite po každom kúpeli svojho drobčeka premastiť od hlavy po päty niečím voňavým, vyberajte si len kvalitnú detskú kozmetiku a pozorujte, či bábätko nezareaguje na konkrétny prípravok nejakou vyrážkou alebo podráždením pokožky.

Pokiaľ by sa tak stalo, je to znamenie, že mu daný výrobok „nesedí“, tak je lepšie nahradiť ho iným.

Aj keď vás láka zaobstarať svojmu drobcovi plný kozmetický kufrík detskej kozmetiky, v tomto smere sa naozaj vypláca striedmosť, a to najmä v prvých mesiacoch života.

Neskôr, ak dieťatko netrpí napr. ekzémami či inými kožnými ochoreniami, môžete vyskúšať aj rôzne ďalšie prípravky z detskej kozmetiky.

Napísala MaJa.

Komentáre k článku: Kozmetika pre bábätko

  1. radka 6. novembra 2015

    tiez si myslim, ze je zbytocne vyhadzovat zbytocne peniazky za kozmetiku pre male babo. u nas naozaj len cista voda a setrny kremik na pod plienku(ja pouzivam bepanthen extra). ked je sucha koza, tak potom olivovy olej :)

  2. jantar2016 17. júna 2017

    my sme do pol roka malého kúpali iba v čistej vode, prípadne detským gélikom umyli riťku po kakaní a natreli bepanthenom care. Ten sa nám najviac osvedčil pri zapareninách.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: