Deti-ako.sk » Zdravie detí » Autizmus u detí

Pripravuje Miro Veselý

zoznámenie ▷ sobáš ▷ bývanie ▷ deti

Autizmus u detí

Medzi rôzne ochorenia, ktoré sa dnes u detí vyskytujú, je aj autizmus. Pritom na rozdiel od iných ochorení, býva autizmus u detí diagnostikovaný nie hneď alebo krátko po narodení, ale zväčša až vo veku dvoch či viac rokov.

Prvými príznakmi autizmu u dieťaťa býva nevyhľadávanie očného kontaktu, lipnutie na rôznych rutinných činnostiach, agresívne prejavy (dieťa často kričí, alebo sa inak agresívne prejavuje), nedostatočné alebo chýbajúce reakcie na slovné výzvy a neprimerané reakcie na ľudské citové prejavy (nesmeje sa s vami, nie je smutné, ak vy plačete a podobne). Autizmus u detí sa často prejavuje aj čudným spôsobom hry – deti sa hrajú inak, než je bežné. Fascinujú ich veci, ktoré sa iným deťom alebo dospelým zdajú nezaujímavé. Autistické deti tiež ťažko nadväzujú kontakty s inými ľuďmi.
Veľa detí s autizmom býva tiež mentálne postihnutých alebo je u nich aj iné ochorenie ako napríklad epilepsia.

Príčiny autizmu zatiaľ neboli odhalené a stále sa na ich skúmaní pracuje. Autizmus nie je možné vyliečiť, je však možné aspoň zmierniť jeho príznaky a pomôcť tak autistickým deťom ako-tak sa začleniť do spoločnosti.

Veľmi dôležitú úlohu tu zohráva správna a skorá diagnostika. Ak sa rodičom niečo na ich dieťati nezdá a majú podozrenie, že by mohlo ísť o prejavy autizmu, je namieste vyhľadať lekára a prebrať s ním svoje podozrenie. Ak sa autizmus u detí nediagnostikuje, dieťa i rodičia budú prežívať ťažké chvíle a prekonávať zbytočné prekážky.

Komentáre

  1. d obry den.som matka trojrocneho syna.ked sa narodil bol zdravy,aj neurologicke vysetrenia boli v poriadku.okolo jedneho roka bol ockovany proti pneumokokom,dva dni po ockovani dostal vysoke horucky ktore trvali mesiac.bol hospitalizovany ale lekari mu nevedeli urcit diagnozu.po prepusteni z nemocnice som zacala pozorovat zmeny v jeho spravani,zacal mat agresivne prejavy,prestal rozpravat,nevsimal si ine deti a to jeho spravanie bolo stale horsie tak som si povedala ze s nim pojdem na neurologicke vysetrenie.neurolog nas poslal k psychologovi a ten mu urcil diagnozu stredne tazky az tazky autizmus.som presvedcena ze moje dieta ochorelo na autizmus po ockovani a chcela by som poprosit mamicky ktore maju podobnu skusenost aby mi poslali email.dakujem.

  2. To je presne aj náš prípad! Autizmus u nášho syna spôsobilo očkovanie! Už to máme aj potvrdené neurologom- postvakcinačná encefalopatia, encefal. krik-autizmus.Lekári to nevedia správne vyhodnotiť, a tí čo vedia, snažia sa ututlať, zamiesť pod koberec!Povinne preventívne sú naše deti vážne poškodzované. S tým sme sa na vlastnej koži stretli v reálnom živote.Nielen autizmus spôsobujú vakcíny, ale aj veľa dalších poškodení a autoimunitných porúch až smrť (SIDS).Kto začne pátrať, padne mu sánka, čo všetko je vakcínami ale aj liekmi s než. účinkami našim deťom spôsobované:-((((( nenapadá ma nič výstižnejšie, ako POKUSNE KRALIKY….najhoršie je na tom to, že za to nikto nie je braný na zodpovednosť, rodič- pomôž si ako vieš, nes si svoj kríž…..

Napíšte komentár

Tento web pripravuje © Miro Veselý. Viac:


Bezplatné e-mailové kurzy

Videá na Youtube

Knihy Mira Veselého

Kontakt: mv@mix.sk | miro-vesely.sk


Ilustračné fotografie
pixmac.sk | dreamstime.com | archív autora.

Motivačný kurz chudnutia

E-mail vám pripomenie váš zámer a navrhne, čo robiť.
Overte si, že to fakt funguje.

  • 10 dní budete dostávať tipy a inštrukcie.
  • Ak ich dodržíte, merateľne schudnete.
  • Kurz je zadarmo.
Close this popup

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Ten potvrdíte a v tej chvíli kurz začína.