Deti-ako.sk » Hry detí » Detské pieskovisko

Pripravuje Miro Veselý

zoznámenie ▷ sobáš ▷ bývanie ▷ deti

Detské pieskovisko

K obľúbeným hrám malých detí patrí zaiste aj hra v piesku. Pieskoviská môžeme najčastejšie nájsť na rôznych ihriskách a v areáli materských škôlok (tie však bývajú vyhradené pre malých škôlkarov).

V dnešnej dobe však takéto verejné pieskoviská často nie sú práve tými najvhodnejšími a najbezpečnejšími miestami pre zábavu našich detí. Tieto pieskoviská sú totiž voľne prístupné pre zvieratá, najmä mačky a psy, ktoré tu vykonávajú svoju potrebu a z času na čas sa v piesu môžu ukrývať aj nebezpečné predmety – použité striekačky, kúsky skla z rozbitej fľaše, ohorky cigariet a podobne.

A tak nečudo, že veľa rodičov sa dnes so svojimi ratolesťami týmto verejným pieskoviskám radšej vyhýba.

Dobrou alternatívou verejných pieskovísk sú však kryté pieskoviská, ktoré môžete svojim deťom zakúpiť a umiestniť na dvore. Ak bývate v paneláku, možnosťou je umiestniť takéto pieskovisko na dvore u starých rodičov a podobne. Tieto pieskoviská zvyčajne bývajú z plastu a majú rôzne tvary i farby, pričom ich výhodou je, že sa dajú zakryť.

Takto môžete mať istotu, že sa v piesku nebudú nachádzať zvieracie výlučky a iné nežiaduce veci a ochránite piesok aj pred dažďom či vetrom.

Niektoré modely plastových pieskovísk bývajú v podobe dvoch nádob – jedna slúži na piesok a druhá ako kryt, no môžete ju využívať aj ako praktický bazénik pre dieťa. Výhodou je, že sa nedá prepichnúť.

K dispozícii sú aj drevené pieskoviská, a to buď s krytom alebo bez krytu. Určite sa však oplatí investovať radšej do pieskoviska s krytom, aby ste zamedzili znečisteniu piesku.

Samozrejme, kryt si možno vyrobiť aj vlastnoručne, alebo použiť pevnejší igelit a podobne.

Napíšte komentár

Tento web pripravuje © Miro Veselý. Viac:


Bezplatné e-mailové kurzy

Videá na Youtube

Knihy Mira Veselého

Kontakt: mv@mix.sk | miro-vesely.sk


Ilustračné fotografie
pixmac.sk | dreamstime.com | archív autora.

Motivačný kurz chudnutia

E-mail vám pripomenie váš zámer a navrhne, čo robiť.
Overte si, že to fakt funguje.

  • 10 dní budete dostávať tipy a inštrukcie.
  • Ak ich dodržíte, merateľne schudnete.
  • Kurz je zadarmo.
Close this popup

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Ten potvrdíte a v tej chvíli kurz začína.