Deti-ako.sk » Bábätko » Uspávanky pre deti

Pripravuje Miro Veselý

zoznámenie ▷ sobáš ▷ bývanie ▷ deti

Uspávanky pre deti

Uspávanky boli a ešte aj stále sú pomôckou pre malých nespavcov. Kedysi matky bežne spievali svojim deťom uspávanky a možno si aj vy ešte pamätáte, ako ich spievala vaša mama vám.

Aj dnes možno využiť silu uspávaniek a spievať svojmu bábätku alebo i väčším deťom, aby sme im pomohli ponoriť sa do spánku. Príjemné melódie uspávaniek a k tomu deťmi zbožňovaný mamin hlas, to je tá správna kombinácia pre sladké sny.

Možno vás však nenapadajú žiadne známe uspávanky. V takom prípade si skúste pomôcť nejakou knižkou, spevníkom alebo nejaké uspávanky pohľadajte na internete. Známe sú napríklad uspávanky „Spi dieťatko, spi že“, „Čierne oči“ alebo „Sadaj slnko, sadaj“.

V dnešnej dobe majú rodičia možnosť zakúpiť si aj CD-čka s detskými uspávankami. Môžete ich deťom buď púšťať priamo z CD-prehrávača, alebo sa len inšpirujete a zaspievate tieto piesne dieťatku sami.

Niekedy však na to, aby ste dieťatku pomohli zaspať, postačí aj „hmkanie“ nejakej príjemnej melódie. Monotónny zvuk „hmkania“ bábätká uspáva a vy si nemusíte lámať hlavu s textom uspávaniek.

Komentáre

  1. je taká kniha, susedia ju majú, vvolá sa to O zajkovi, ktorý chce zaspať. Mama to číta malému Dávidovi a on zaspí do 10 minút. Je to zábavné sledovať. Ježiško doniesol. Je to v slovenčine, vydavateľstvo IKAR, netuším cenu.

Napíšte komentár

Tento web pripravuje © Miro Veselý. Viac:


Bezplatné e-mailové kurzy

Videá na Youtube

Knihy Mira Veselého

Kontakt: mv@mix.sk | miro-vesely.sk


Ilustračné fotografie
pixmac.sk | dreamstime.com | archív autora.

Motivačný kurz chudnutia

E-mail vám pripomenie váš zámer a navrhne, čo robiť.
Overte si, že to fakt funguje.

  • 10 dní budete dostávať tipy a inštrukcie.
  • Ak ich dodržíte, merateľne schudnete.
  • Kurz je zadarmo.
Close this popup

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Ten potvrdíte a v tej chvíli kurz začína.