Deti-ako.sk » Bábätko » Meno pre bábätko

Pripravuje Miro Veselý

zoznámenie ▷ sobáš ▷ bývanie ▷ deti

Meno pre bábätko

Výber mena pre bábätko je dôležitou a významnou súčasťou prípravy na príchod drobčeka.

Možno už máte dávno vybraté a možno vôbec netušíte, ako svoje bábätko pomenovať.

V ideálnom prípade sa budúci rodičia zhodnú na tom, aké meno dať svojmu bábätku. Horšie to je vtedy, ak sa ich názory líšia. Ak sa neviete s partnerom dohodnúť na mene, ktoré by sa páčilo obom, budete musieť nájsť nejaký kompromis.

To môže byť napríklad dohoda, že jeden z vás vyberie meno pre dievčatko a druhý pre chlapca. Alebo dajte svojmu bábätku rovno dve mená.

Dobré je spísať si vybrané mená na papier a z nich následne spoločne zvoliť tú najlepšiu možnosť. Získate tak lepší prehľad.

Existujú aj publikácie (ale veľa nájdete tiež na internete) o tom, čo ktoré meno znamená, aký má pôvod a iné zaujímavosti. Aj to môže byť užitočná pomôcka pri výbere.

V našich končinách bývalo zvykom pomenúvať synov po otcovi a dcéry po matke. Dnes to už nie je takým častým javom, no mnohí rodičia sa tejto tradície stále držia.

Neraz tiež rodičia dávajú svojim deťom mená začínajúce na rovnaké začiatočné písmeno. Ak majú dcéru menom Sára, jej sestrička alebo bratček sa bude volať trebárs Samuel, Stanislav atď.

Dnes sú v móde rôzne netradičné mená. Ak sa rozhodnete pre nejaké zahraničné či nezvyčajné meno, zvážte, či sa hodí k vášmu priezvisku a či sa vaše dieťa raz nebude za takéto meno hanbiť… Niektorí rodičia totiž pomenúvajú deti čudesnými menami (napr. podľa ovocia, miest a podobne).

Pri výbere mena pre svoje bábätko majte teda na pamäti, že ho váš potomok bude nosiť celý život a preto sa snažte vybrať čo najlepšie.

Napísala MaJa.

Komentáre

Napíšte komentár

Tento web pripravuje © Miro Veselý. Viac:


Bezplatné e-mailové kurzy

Videá na Youtube

Knihy Mira Veselého

Kontakt: mv@mix.sk | miro-vesely.sk


Ilustračné fotografie
pixmac.sk | dreamstime.com | archív autora.

Motivačný kurz chudnutia

E-mail vám pripomenie váš zámer a navrhne, čo robiť.
Overte si, že to fakt funguje.

  • 10 dní budete dostávať tipy a inštrukcie.
  • Ak ich dodržíte, merateľne schudnete.
  • Kurz je zadarmo.
Close this popup

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Ten potvrdíte a v tej chvíli kurz začína.